TTB, DİSK, KESK ve TMMOB: 1 Mayıs'ta Bakırköy'de Buluşuyoruz PDF Yazdır
GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, DİSK Genel Merkezi'nde gerçekleştirdikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs 2016 İstanbul programını açıkladılar.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanı Lami Özgen, TTB İkinci Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ve TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun yaptığı açıklamada, İstanbul Taksim?de düzenlenmek istenen 1 Mayıs kutlamalarına dair taleplerinin İstanbul Valiliği?ne tepeden inen bir emirle reddedildiği belirtildi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin ve Türkiye'deki yerel mahkemelerin İstanbul 1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de yapılmasına ilişkin verdikleri kararların aktarıldığı açıklamada, dört örgüt tarafından düzenlenen 10 Ekim Emek-Barış-Demokrasi mitinginde yaşanan katliam ve ardından açığa çıkan gerçekler hatırlatıldı ve Taksim'de 1 Mayıs talebi karşısında "bizlerin güvenliğini sağlamakla yükümlü olan idare, güvenliğimize kast edeceğini açık açık belirtmiştir" denildi.

Devamını oku...
 
22 NİSAN BARIŞ AKADEMİSYENLERİ VE GAZETECİLERLE DAYANIŞMA ÇAĞRISI PDF Yazdır
GÜNCEL

21 Nisan Perşembe 12.30?da Beyazıt'ta İstanbul Üniversitesi Tarihi kapısı önünde

22 Nisan Cuma 10.00'da Çağlayan Adliyesi'ndeyiz...

 

21 Nisan 2016 Perşembe günü Barış Akademisyenleri ve Can Dündar- Erdem Gül duruşmalarına çağrı ve duruşmalara dair kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla Beyazıt'ta bir forum etkinliği düzenlenecektir. Üniversite mensuplarının ve emek ve meslek örgütü temsilcilerinin söz alarak hükümetin akademik özgürlükleri, düşünce ve ifade özgürlüğünü yok sayan, yargı bağımsızlığını rafa kaldıran ve barış talebini kriminalize eden söz ve uygulamalarını teşhir edeceği bu etkinliğe destek olacak, katılım göstereceğiz.


22 Nisan 2016, Cuma günü ise tutuklu akademisyen dostlarımız #EsraMungan #MeralCamcı #KıvançErsoy ve #MuzafferKaya ile yürekleri barış için çarpan ve sırf mesleklerinin gereğini yerine getirdikleri için yargılanan #ErdemGül ile #CanDündar için Çağlayan Adliyesinde olacağız.

 
TMMOB'YE BAĞLI ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA: HİÇ KİMSE ODALARIMIZI MESLEKİ KAMUSAL, TOPLUMSAL, MESLEKİ YARARLARI SAVUNMAKTAN ALIKOYAMAZ PDF Yazdır
GÜNCEL

 

TMMOB'ye bağlı odalar, Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları, iktidarın TMMOB Yasası'nı değiştirme girişimleri ve Yeni Akit gazetesinin yalanları üzerine 16 Nisan 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

Devamını oku...
 
DİSK-KESK-TMMOB-TTB 1 MAYIS AÇIKLAMASI PDF Yazdır
GÜNCEL

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, DİSK Genel Merkezi'nde 15 Nisan 2016 Cuma günü düzenledikleri basın toplantısıyla 1 Mayıs programlarını açıkladılar.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, KESK Eş Genel Başkanları Şaziye Köse ve Lami Özgen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TTB İkinci Başkanı Raşit Tükel, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu katıldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun okuduğu açıklamada, yıllardır olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs Birlik-Mücadele ve Dayanışma Gününün omuz omuza örgütleneceği aktarıldı. Kutlamaların başta İstanbul Taksim olmak üzere, Türkiye'nin dört bir yanında alanlarda düzenleneceğinin ilan edildiği açıklamada, konu ile ilgili girişimlerin önümüzdeki günlerde yapılacağı vurgulandı.

Devamını oku...
 
BARIŞ İÇİN MÜCADELE EDEN AKADEMİSYENLER DERHAL SERBEST BIRAKILSIN PDF Yazdır
GÜNCEL

Barış İçin Akademisyenler girişimince yayınlanan (BAK) "Bu suça ortak olmayacağız!" bildiriyi imzalayan 2238 akademisyenden İstanbul'da tutuklanan Boğaziçi ve Mimar Sinan Üniversitesinden üç akademisyen -Esra Mungan, Eğitimsen Şube Hukuk Sekreteri Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya- için Eğitim Sen başta olmak üzere emek ve meslek örgütlerinin de içinde yer aldığı bir nöbet eylemi başlatılacaktır. Silivri Cezaevi önünde25 Mart cuma günü 13.00-15.00 arasında nöbet tutuldu. İlk nöbette akademisyenlerin aileleri ve arkadaşlarının yanı sıra TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu da yer aldı.

 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 11 / 70

TMMOB'den Haberler

İletişim bilgileri

TMMOB İSTANBUL İL KOORDİNASYON KURULU SEKRETERLİĞİ
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sok. No:9 BEYOĞLU Kroki:
View Larger Map
Tel: 0212 252 95 00 Dahili:169
Faks: 0212 249 86 74
Eposta: tmmobist@gmail.com

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ MECLİSİ

SU HAYATTIR, SATILAMAZ!

http://sthp.org/

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU

http://kopruyerineyasam.blogspot.com/

Valid XHTML & CSS